Cinsellik çok farklıdır. Kişiye özgü farklı deneyimler edinmenizi sağlayan bir deneyimdir. Cinsellik doğru kişi ile sağlıklı bir biçimde yaşanmalı ve kişiye mutluluk vermelidir. Ataşehir escort. 

Alkolün Cinsellik Üzerine Etkisi

Alkol, gerek bedensel gerekse ruhsal yönden rahatlama sağlatır. Bu sebeple cinsel ilişki öncesi bir iki kadeh içki içmede yarar vardır. Bu durum cinsel deneyimlerinizi kolaylaştırabilir. Fakat alkol çok fazla tüketildiğinde pişman olabileceğiniz şeyler yaptırabilir. Bu sebeple cinsel deneyiminiz öncesinde aşırı derecede alkol tüketmemeye dikkat etmelisiniz. Aşırı alkol alanlarda sertleşme ve boşalma sorunları baş göstermektedir. Bunun nedeni fiziksel olarak kasların gevşemesi ve duyguları kontrol edememe gelmektedir. Bu tür alışkanlıklar kontrol altında tutulduğunda cinselliğin önemi daha iyi kavranacaktır.

Cinsellik Eğitimi

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte eskiye oranla genç yaşta cinsellik yaşayanların sayısı artmaktadır. İnternette cinsellikle ilgili pek çok kaynak bulunmakta ve gençler bu kaynaklardan bilgiler alabilmektedirler. Cinsellikle bulaşabilen hastalıklar, bu hastalıklardan korunma yöntemleri gibi bilgiler okullarda uzman kişiler tarafından öğretilmemektedir. Bu durum da cinsel yolla bulaşan hastalıkların ve cinsel deneyimlerin artmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle sağlıklı sitelere ve uzmanlara danışmakta fayda vardır.

Comments are closed.