Sürekli ateş ve gece terlemesi, sık sık idrara çıkma, mide bulantısı, ishal, kusma, penis ve vajina akıntısı, genital uçuklar ve siğiller, adet dönemi dışında ortaya çıkan kanamalar, idrar yaparken yanma hissi, ağrılı idrar yapma belirtileridir. Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak için birtakım önlemler almak gereklidir. Bu konuda istanbul cinsel hayatı koruma amacıyla insanların bilinçlendirilmesi ve gerekli önlemleri alınması sağlanmaktadır. Ümraniye escort.

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklardan Korunma Yöntemleri

Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak için en iyi ve en sağlıklı yol bu tarz şüpheli hastalık taşıyabilen kişilerden uzak durmaktır. Kadın ile birlikte olunduğu zaman cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak adına erkeğin muhakkak prezervatif kullanması gerekmektedir. Şüpheli bir cinsel temas sonrası muhakkak doktora gidip test yaptırılmalıdır.

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklarda Ne Tarz Testler Yapılmalıdır?

Cinsel yolla bulaşan hastalıklarda erken teşhis çok önemlidir. Dolayısıyla gerek cinsel isteksizlik ve organlardaki farklılaşmalardan şüphelenilmeli ve kontrol edilmelidir. Bu gibi durumlarda bir uzmana giderek gerekli testler yapılmalıdır. Özellikle cinsel yolla bulaşan hastalıklarda tarama testi çok önemlidir.

Comments are closed.