Cinsel Sağlıkta Diyabet Etkileri

Çağımızın en sık yakalanılan ve belirtileri – sonuçları itibariyle büyük ölçüde zararları bulunan hastalıkların başında diyabet geliyor. Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen bu rahatsızlığın birçok götürüsü olduğu gibi cinsel sağlık alanında da tahribatlara yol açabiliyor. Hem diyabete yakalanmamak hem de diyabetin cinsel sağlığı etkisine almasına izin vermemek için belli başlı sağlık kriterlerine iştirak etmekte fayda var.

Diyabet Cinsel Performansı Düşürüyor

Diyabet tüm vücudu ve genel kimyayı menfi olarak etkilediği için cinsel performansı da otomatik olarak düşürüyor. Ancak alkol tüketimini azaltan ve hastalığının izin verdiği ölçüde egzersiz yapmaya devam eden hastalar bu konuda herhangi bir sorun yaşamıyorlar. Yine aynı şekilde beslenme tercihleri de cinsel performansın artış ve düşüş grafiğinde belirleyici bir unsur olarak önemli bir rol oynuyor.

Şeker Hastalığı Cinsel İsteksizliği Beraberinde Getiriyor

Şeker hastalığı hem bayanlarda hem de erkeklerde dolaylı ya da doğrudan cinsel isteksizliği de beraberinde getirmektedir. Aynı zamanda kimi ileri uçlu diyabet hastalarında cinsellik yaşanılmayacak noktalara kadar gelmektedir.

Leave a Reply